רכישה או השכרת משאיות הובלה?

מאז ומתמיד שימשו משאיות לצורך העברת מטענים וסחורות בין אתרים שונים, כאשר הוזלות משמעותיות שנעשו וכניסתן של חברות השכרת הרכב לתחום, בדומה לנעשה ברוב המדינות המפותחות בעולם, שינה לחלוטין את הדרך בה נתפס תחום הובלת המטענים והדירות בארץ.

שאיפתם של בעלי עסקים ואנשים פרטיים כאחד לחסכון בעלויות הוביל לכך שרבים מבקשים לבצע הובלות בעצמם, וזאת באמצעות רכב הובלות או משאית הנשכרת על ידיהם. כיום כולם שוכרים משאיות, גם חברות המחזיקות בשירותי הפצה סדירים וגם לקוחות מזדמנים של שירותי ההשכרה.

במאמר זה ננסה לעסוק בסוגיה האם נכון יותר לחברה גדולה לרכוש משאית הובלה חדשה לצי המשאיות שלה, לרכוש משאית יד שנייה, לבחור בליסינג תפעולי או מימוני או שמא לשכור משאית על פי דרישה ספציפית.

חשוב לציין שבסיומו של מאמר זה לא תמצאו המלצה חד משמעית לגבי הדרך הנכונה בה יש לפעול, אך ננסה להשמיע את כלל הטיעונים אליהם יהיה עליכם לקחת בחשבון טרם קבלת ההחלטה.

סדר גודל השימוש במשאיות הובלה

נסו לכמת את סדר גודל השימוש שלכם במשאית ההובלה, חשוב לחשב את השימוש בימים בכדי שיהיה ניתן להשוות אל מול עלות שכירת משאית. פרמטר זה יסייע לכם בהשוואת עלות הטיפולים והתחזוקה השוטפת של המשאית, זכרו כי בכל מקרה עליכם יהיה לשלם את שכרו של הנהג.

עבור איזה מטען נדרשת משאית הובלה?

במידה ואתם נזקקים למשאית המובילה ציוד בקירור או כל ציוד אחר הדורש משאית ייעודית, ייתכן מאד כי בשילוב עם סדר גודל השימוש תראו כי מומלץ עבורכם לבחור בהשכרת משאית, שגם למשאיות בעלות יכולת נשיאה של מטען ייעודי ישנן עלויות אחזקה גבוהות בהרבה ממשאיות רגילות.

כמו כן, במקרה של תקלה, זמן ועלות התיקון יהיו גבוהות יותר וייתכן אף כי תפגעו בסחורה עצמה בגלל תקלה במשאית ואז הנזק יהיה גבוה הרבה יותר.

גודל פיזי של משאית הובלה

במידה והיקף הפעילות שלכם משתנה מדי יום, האם באמת משתלם לכם להחליף פול טריילר במידה ועשרים אחוז מההובלות שלכם לא מצדיקות את הוצאתו לכביש? גודל הפיזי של המשאית נגזר מהפעילות העסקית שלכם, חשבו האם בשביל לקוח גדול הדורש הובלה גדולה אחת לתקופה משתלם מבחינתכם לבחור במשאית הגדולה.

עלויות משאית הובלה

בבואכם לקבל את ההחלטה הביטו על מכלול העלויות של משאית ההובלה אל מול השימושים שלכם, האם ההובלות מצדיקות את עלות הטיפולים, ביטוחים, שירותי דרך וזמינות השירות אותו אתם מעניקים ללקוחותיכם. אל מול מכלול העלויות תוכלו לדעת בדיוק מהו הפתרון הטוב ביותר בעבורכם.

עלינו צוות האתר

אתר רכב מזמין אותך לפרסם מאמרים בכל נושא הקשור לעולם הרכב ולהנות מחשיפה גדולה למאמרים שלך באתר שלנו. לקבלת שם משתמש וסיסמא, אנא השתמש בטופס יצירת הקשר בתפריט האתר.