מכונית ללא נהג גוגל מציגה את הפיתוח החדשני שלה

חברת גוגל חשפה היום את הפיתוח האחרון של חטיבת הרכב שלה, מכונית ללא נהג וללא הגה – כלומר נהיגה אוטומטית מלאה, ללא שום אפשרות להתערבות של גורם אנושי במהלך הנהיגה של הרכב אל היעד.  

 

חברת גוגל פרסמה היום סרטון קצר ביו טיוב, בו היא מציגה אב טיפוס של מכונית ללא הגה הנוסעת לבד.

כהרגלה בקודש, גוגל מפתחת את המכוניות עבור קידום טכנולוגי ולא עבור עשיית עושר ולכן המכונית איננה מיועדת למכירה, אלא בכדי לשמש כאב טיפוס ל-100 מכוניות אוטומטיות שתבנה החברה בשנה הקרובה וישמשו את עובדי החברה לטובת התנסות ושיפור המוצר הקיים לקראת הפצתו בעתיד לקהל הרחב.

המראה המצועצע של המכונית מסתיר את הטכנולוגיות המתקדמות המותקנות בתוך רכב ללא נהג מתוצרת גוגל, כאשר חלק מהן פורסמו: ראייה מרחבית של תנאי הדבר ותגובת הרכב בהתאם לסיבובים, מכוניות נוספות על הכביש, הולכי רגל ושינויים בתנאי הדרך בעקבות שיפוצים ותאונות.

מגוגל נמסר שהם מאמינים ביכולות שלהם ולכן החליטו להוציא את ההגה ודוושות הגז והבלמים, כך שכלל ההתנהלות של הרכב מתבצעת אוטומטית ללא שום אפשרות בהתערבות של גורם אנושי.

כידוע גוגל כבר מחזיקה ברשותה צי רכבים בעלי יכולת נהיגה אוטונומית, אך מדובר על רכבים קיימים שהוסבו לשימוש זה. במקרה זה, מציגה גוגל לראשונה רכב שפותח על ידה החל משלבי התכנון והעיצוב הראשוניים ועד לייצור רכב המיועד לשני נוסעים.

יחד עם זאת, שליטה מסוימת נשארת בידי בן האנוש, אפליקציה שניתנת להתקנה באנדרואיד, אלא מה, ומאפשרת לקבל נתונים בנוגע לדרך, מיקום וזמן הגעה ( תוכנת ניווט GPS למעקב בלבד), כפתור הנעה וכפתור בלימת חירום לכל מקרה שלא נצטרך.

על פי היכרותנו עם המוצרים של גוגל, כאשר הרכב ישווק הוא יחולל לא פחות ממהפכה בכל הקשור לעולם הרכב כפי שאנו מכירים אותו, ולכן התקווה של כולנו צריכה להיות להצלחה של החברה בפיתוח גרסה יציבה מספיק שתוכל לספק את ההמונים.

עלינו צוות האתר

אתר רכב מזמין אותך לפרסם מאמרים בכל נושא הקשור לעולם הרכב ולהנות מחשיפה גדולה למאמרים שלך באתר שלנו. לקבלת שם משתמש וסיסמא, אנא השתמש בטופס יצירת הקשר בתפריט האתר.