איך בוחרים צמיג לרכב

צמיגי הרכב הם אחד החלקים החשובים ביותר במערכת הכוללת של כלי הרכב שלנו, מדובר על ארבעה צמיגים המשנעים אותנו על הכביש ואחראיים לנהיגה ישירה, חלקה ובטוחה של כלי הרכב.
אנו נוטים לזלזל בתחזוקת צמיגי הרכב, כאשר הפעם היחידה שאנו נזכרים שצריך לבדוק את עומק החריצים (נגיע לזה בהמשך) הוא כשאנו כועסים על בוחן הרכב שהכשיל אותנו בטסט בעקבות תקלה בצמיגים.
אולם, חשוב לזכור שתקלה בצמיגים בעת נסיעה, אפילו במהירות שאינה גבוהה יכולה להיות עניין של חיים ומוות ולכן יש לבדוק את הצמיגים, בצורה עצמאית, אחת לשלושה חודשים ובמידת הצורך להחליף אחד מהם, או את כולם.

שלב ראשון – בדיקת הצמיג
מומחי הרכב יאמרו לכם שיש לבצע בדיקת צמיגים לפני כל נסיעה, אבל אנחנו יודעים שזה לא בר ביצוע ולכן נסו לבצע את הבדיקה אחת לשבוע או שבועיים – אין לדחות את מועד ביצוע הבדיקה מעבר לכך, סכנת נפשות כבר אמרנו?

שלב שני – איך בודקים צמיג?
מתבוננים בצמיגי הרכב טוב טוב, מחפשים חתכים, שריטות, עצמים שנתקעו בחריצי הגלגל כמו מסמרים ואבנים קטנות – ייתכן שישנו חור קטן שמאפשר לאוויר לצאת ממנו באטיות וברגע שהעצם ישתחרר מהחריץ, האוויר ירד באופן מידי מהצמיג ואתם תישארו תקועים בצד הכביש (במקרה הטוב).
שנית, יש לבדוק את עומק החריצים, לא נספר לכם כאן על שניים או שלושה מילמטרים, אנחנו לא באמת מצפים שתרדו עם סרגל ומחוגה לבדוק את הרכב, פשוט הסתכלו על הצמיג וחשבו לעצמכם אם הוא נראה שחוק או לא.
במידה ומשהו באחד הצמיגים מחשיד אתכם, גשו לפנצרייה הקרובה לעצה של מומחה – איפה מחליפים גלגל לרכב?

שלב שלישי – איך בוחרים צמיג?
שאלו את עצמכם שתי שאלות עיקריות:
ראשית – כמה קילומטרים אתם עושים בשנה? בהתאם לכך יש לבחור את טיב הצמיג (חברה, צמיג משומש או צמיג חדש ועלות מול תועלת)
שנית – איפה אתם נוסעים? האם הרכב משמש לנסיעות עירוניות איטיות או שאתם נאלצים לנסוע מדי יום בכבישי עפר? האם אתם מגוררים בדרום והצמיגים מתמודדים עם חום קיצוני או שאתם מתגוררים ברמת הגולן ונפגשים בשלג ובקרח על הכביש?

לכל רכב מתאימים מספר סוגים של צמיגים בהתאם לנתוני היצרן, יחד עם זאת ניתן לבחור את הצמיג המתאים בהתאם לאופי הנהיגה שלכם והשימוש בהם. חשוב לזכור שצמיג משומש הוא לא מילה גסה, רק חשוב לבחור בפנצרייה מוכרת ובעלת חוות דעת חיוביות כדי שתדעו שהצמיג הוא בן פחות משנה ולא נפגע במהלך הנסיעה ברכב ממנו פורק – טיפ שנכון גם לצמיגים חדשים שיכולים להיות מאופסנים שנים רבות ובכך לאבד מהאפקטיביות שלהם.

עלינו צוות האתר

אתר רכב מזמין אותך לפרסם מאמרים בכל נושא הקשור לעולם הרכב ולהנות מחשיפה גדולה למאמרים שלך באתר שלנו. לקבלת שם משתמש וסיסמא, אנא השתמש בטופס יצירת הקשר בתפריט האתר.