לקנות רכב חדש מהניילונים מבלי לאבד את התחתונים

מחיר המחירון אותו משווקים יבואני הרכב הינו רק בסיס למשא ומתן. מחיר זה גמיש להתמקחות ומה גם שניתן להוזיל עלויות בעזרת מועדוני הצרכנות. אז איך קונים רכב חדש מהניילונים במחיר האטרקטיבי ביותר?

ניתן לקבל הנחות על קניית רכבים בדרכים כגון: הנחות לחברי מועדון, מבצעים נקודתיים, עסקאות טרייד-אין וימי מכירה מרוכזים. אין לשלול גם את האפשרות של יכולת התמקחות אישית עם המוכר. כבר בשלב שיחת הטלפון לצורך בירור ראשוני ניתן לקבל בקלות הנחה ממחיר המכונית או הבטחה להטבה. כל זאת עוד לפני תיאום פגישה, הבעת רצינות לגבי קניית הרכב שתוביל להנחות והטבות נוספות.

מדובר על עוצמה בשוק הרכבים: בחודשים ינואר-פברואר האחרונים נמכרו בישראל 38,638 כלי רכב חדשים. מרביתם נמכרו לחברות הליסינג ופחות ממחציתם ללקוחות פרטיים. כמה מתוכם שילמו את מחיר המחירון של יבואני הרכב? כנראה שבודדים.

ההנחות המתקבלות בימי המכירה המרוכזים ומוענקים למועדוני הלקוחות נאמדות בכ- 10% לערך ממחיר המכוניות. חברות הליסינג הרוכשות מכוניות מיבואני הרכב מקבלות פי 2 הנחות מנתון זה.

משמעות קניית רכב מחברת ליסינג היא שרישום המכונית כיד ראשונה על שם חברת הליסינג וכיד שנייה על שם הלקוח. כל זאת היות וחברות הליסינג מתחייבות למכור לצרכן רכב במסגרת עסקאות מימון ובאופן רשמי לא מתאפשרת מכירת רכב חדש במזומן.

 

מועדוני צרכנות: מי יכול להצטרף, כמה זה עולה ומה מקבלים?

שכיר, גמלאי, שוטר, חייל, סוחר, עורך דין או עובד סוציאלי – אין צרכן שלא יכול להיות חבר היום במועדון לקוחות.

מועדוני הצרכנות כבר לא שמורים רק לאנשי כוחות הביטחון, לעובדי המדינה ולמורים. הם גם לא שמורים רק לשכירים. למעשה, בחודשים האחרונים צץ בכל שעה קלה מועדון צרכנות חדש, כך שכעת אין כמעט צרכן שלא יכול להשתייך למועדון כלשהו – מעוסקים עצמאים שעבורם קם מועדון "מעכ'ל", דרך גמלאים שעבורם קם מועדון "ותיקים ונהנים", ועד שכירים שיכולים להצטרף להסתדרות העובדים (בתשלום) ולהשתייך למועדון "שווה". בנוסף לאלה קם מועדון "עוגן", המציע לעסקים החברים בלשכת המסחר ולעובדיהם הטבות באמצעות כרטיס CAL ומועדון "שלך", המיועד לעובדי הרשויות המקומיות.

לצדם ממשיכים לפעול במרץ מועדוני הצרכנות הוותיקים, חבר, הוט, אשמורת, בהצדעה, טוב וממבר'ס, ומשתדלים – לאור התחרות – להרחיב את ההטבות שהם מעניקים. הנחות "חבר" לדוגמא, נעות סביב 10%, ואליהן הצטרפו הצעות למימון. לאורך השנה הנוכחית יתקיימו 10 מבצעי הנחה על מכוניות מדגמים שונים.

למרות שלכאורה לא אמורה להיות תחרות בין המועדונים משום שההצטרפות אליהם מיועדת רק לפי עיסוק בהווה ובעבר – תחרות יש ויש, ומטרתה להאדיר את יוקרת המועדון והמוניטין שלו כמפנק ביותר, ולהעצים את כוח הקנייה מול הספקים.

 

הנחות והטבות למועדוני לקוחות

 לצד מועדוני הצרכנות המשייכים אליהם את החברים מכורח עיסוקם בהווה ובעבר, פועלים עשרות מועדוני לקוחות בקטגוריות שונות, כמו מועדוני לקוחות "מטריה" המאגדים מספר רשתות ופתוחים לכל החפץ (שופרסל, מגה, לייף סטייל, קלאב 365 של המשביר, H&O, פאואר קארד, ובקרוב גם מועדון של קבוצת פוקס הכוללת את פוקס, ללין, בילבונג וסאקס). מרבית המועדונים האלה כרוכים בתשלום, ורובם פועלים באמצעות כרטיס אשראי/ גם הבנקים (מפתח דיסקונט, מזרחי וכדומה) מציעים הטבות דרך כרטיס אשראי ייעודי. לצד מועדונים אלה, קיימים מועדוני לקוחות למרבית רשתות אופנה, מועדוני לקוחות בתחום התיירות, מסעדות ועוד.

 

 

מבצעים נקודתיים ע"י שיתופי פעולה

 שיתופי-הפעולה בין יבואני הרכב לבין רשתות שיווק מספקים לחברי מועדון הנחות של אלפי שקלים, אלא שהדגמים "נישתיים" למדי. פיתוי נוסף לחברי המועדון הוא האפשרות לשלם בכרטיס האשראי שלהם כדי לצבור נקודות (שניתן אולי להמירן לנקודות הנוסע המתמיד). ההבדל העיקרי בין מועדוני הצרכנות למועדוני הלקוחות של רשתות השיווק הוא בהשתייכויות אליהם. כולם אמנם פועלים באמצעות כרטיס אשראי, אלא שההצטרפות למועדוני הרשתות פתוחה לכלל הציבור ואינה מותנית בעיסוק. מכאן שאם אתם מתכננים לרכוש במילא את המכוניות שבמבצעים לחברי המועדון בלבד – הרי לכם טריגר להוסיף עוד כרטיס אשראי לארנק.

לפי גורמים בענף, במקרים רבים גם מי שאינו נמנה על מועדונים אלה עשוי לקבל את ההנחה, בין אם תחת כותרת אחרת. שיתופי פעולה נעשו ע"י המשביר לצרכן ופיאט, שם הכריזה המשביר על "כניסתה לענף הרכב". המהלך תורגם לשיתוף-פעולה עם חברת פיאט על מכירת דגמי פנדה בהנחה של 16% (67,000 שקל במקום ב-80,000). הלקוחות זכאים לשלם את כל הסכום בכרטיס אשראי. סופר-פארם וניסאן, לחברי מועדון לייף סטייל של סופר-פארם הוצע לרכוש ניסאן טידה, 1.6 ל', אוט' בכ-105 אלף שקל (במקום ב-116,500 שקל). צ'ופרים נוספים לקונים GPS, חיישני רוורס הנחות על טיפולים ואביזרים וברשת כבר מתכננים את המבצע הבא. שופרסל וסקודה, שופרסל מציעה למחזיקי כרטיס האשראי של הרשת הנחה של 9,000 שקל בקניית סקודה פאביה 1.4 ל' ידני (במחיר של כ-78,000 שקל במקום ב-87,000 שקל). הלקוחות זכאים לאשראי של 7,000 שקל בכרטיס האשראי של הרשת. ההנחות בסקודה על הדגמים האחרים (פאביה אוטומטי למשל) הן 4,500 שקל.

עסקאות טרייד-אין, קנייה בהמרה

 דרך נוספת לקבל הטבות והנחות לרוכשים רכב חדש היא מכירת הרכב הישן בדמות טרייד-אין. הבטחה ל"מחיר מחירון" ע"י סוכני המכירות עבור הרכב הישן יקנה לקונה רכב חדש ביטחון ושקט נפשי לקראת קניית הרכב החדש.

גם אם כלי הרכב החדש או המשומש שאתם חושקים בו לא נמצא ברשימת המבצעים לקהל הרחב ו/או למעודני לקוחות, זה לא אומר שלא ניתן לדרוש הטבה של ממש אם החלטתם לבצע רכישה של רכב בימים אלה. אל תסתפקו בסט חיישני רוורס, קודנית ומרימי חלונות – דרשו הנחה ממשית. האמינו לנו, אם אתם באמת רציניים נציגי המכירות לא ירצו לפספס את המכירה.

ימי מכירה מרוכזים : הנחות מטורפות

ימי מכירות מרוכזים הם שם נוסף להנחה המוגדרת "כמבצע מדהים" או "הנחות ענק". הרעיון הוא שבפרק זמן קצוב רוכשי המכוניות יהנו מהנחה שלכאורה לא תינתן בימים "רגילים".

 ההנחות בימי המכירות עשויות לנגוס גם 10,000 שקל מהמחיר הרשמי של המכונית, והרצון העז למכור עשוי להוסיף אבזור נלווה למכונית לבעלי יכולת המקח.

הנחות גורפות אינן מוענקות רק במסגרת ימי מכירה אלא גם תחת כובעי מבצע: סוף שנה, תחילת שנה, השקה או בכל כותרת אחרת.

הנחות לדוגמא: הונדה אקורד ב-169,000 שקל (18,400 שקל הנחה ל-50 מכוניות), יגואר בהנחה של כ-100 אלף שקל (מחיר המחירון 450 אלף שקל, עד ה-21.2), אלפא 159 ב-200 אלף שקל (10,000 שקל הנחה).

עלינו צוות האתר

אתר רכב מזמין אותך לפרסם מאמרים בכל נושא הקשור לעולם הרכב ולהנות מחשיפה גדולה למאמרים שלך באתר שלנו. לקבלת שם משתמש וסיסמא, אנא השתמש בטופס יצירת הקשר בתפריט האתר.