יבוא אישי של רכבים

לאחרונה ניתן לשמוע לא מעט בתקשורת את המושג "יבוא אישי", במיוחד בתחום המזון. אם עד כה כולנו הסתמכנו על יבואן רשמי של מוצר כלשהו, היום מתפתח הנושא של יבוא אישי במסגרתו חברות נוספות או אנשים פרטיים יוזמים יבוא מקביל. משמעות הדבר היא הורדת המחירים באופן דרמטי בשל שבירת המונופול שהיה עד כה ליבואן הרשמי. העניין הגיע גם לתחום הרכב. היום עלתה למודעות האפשרות לגבי יבוא רכב באופן אישי. יבוא רכבים באופן אישי אפשרי באופן עצמאי וניתן לביצוע גם באמצעות חברות המלוות את התהליך.

מה כוללת הפרוצדורה של יבוא אישי?

ראשית, נציין כי יבוא אישי של רכבים מותר רק במידה ומדובר על רכב פרטי היכול להכיל בתוכו עד 8 נוסעים ולא רכב למטרת עבודה. הרכב צריך להיות חדש או לכל היותר רכב הנמצא עד שנתיים על הכביש. השלב הראשון בתהליך הוא קניית הרכב. מומלץ לעשות זאת בסוכנות מורשית של אותו רכב שברצונכם לרכוש. לאחר הרכישה יש להשיג ממשרד התחבורה רישיון יבוא. יש להשיג אישור גם מן היבואן הרשמי של אותו סוג רכב. השלב הבא הוא תשלום מיסים שיש לשלם בעקבות יבוא הרכב. מדובר על מע"מ ומכס אך גם תשלומים נוספים ואגרות למיניהן. כעת יש לדאוג לשילוח הרכב לארץ. זוהי פרוצדורה בפני עצמה. יש להסדיר מראש ביטוח הובלה ימית. על מנת שהרכב ישוחרר בארץ ללא בעיות, יש לדאוג לאישור היבוא וגם לאישור ממוסך המתחייב לדאוג לטיפולים ברכב ככל שידרש. כאשר הרכב מגיע ארצה יש לשחררו מהמכס ולדאוג להסדרת רישיון זמני. השלב האחרון הוא העברת הרכב בדיקות המאפשרות להוציא רישיון רכב קבוע.

יבוא אישי לחיסכון ברכישת רכבי יוקרה

היתרון הכלכלי שביבוא רכבים באופן אישי בולט במיוחד כאשר מדובר על רכבי יוקרה. העובדה כי נחסכים דמי תיווך בולטת במיוחד ברכבים אלה. בנוסף, היבוא האישי מאפשר לבחור דגם מכל סוג שהוא ללא תלות בשיקוליו של היבואן הרשמי.

יבוא אישי- לבד או באמצעות חברה?

אם מבחינתכם מדובר על פעולה חד פעמית הנעשית עבורכם בלבד, לחברה המלווה אתכם בתהליך ישנו יתרון רב. כאמור, תהליך היבוא האישי אינו פשוט וכולל בירוקרטיה רבה. חברות העוסקות ביבוא רכבים מכירות היטב את כל הגורמים עימם יש לבוא במגע על מנת להשלים את היבוא והן יקצרו תהליכים. אם ברצונכם לייבא רכבים באופן אישי למטרות עסקים, תוכלו לעשות זאת לבד, אך כמובן לאחר למידה רבה של הנושא.

עלינו צוות האתר

אתר רכב מזמין אותך לפרסם מאמרים בכל נושא הקשור לעולם הרכב ולהנות מחשיפה גדולה למאמרים שלך באתר שלנו. לקבלת שם משתמש וסיסמא, אנא השתמש בטופס יצירת הקשר בתפריט האתר.